Z początkiem maja ruszył miejski program walki z bezdomnością. W 12 placówkach na terenie Łodzi, również u nas, możesz wykastrować i zachipować swojego czworonoga oraz zapewnić leczenie i/lub kastrację kotu wolno żyjącemu. Koszt pokrywa miasto.

Usługi weterynaryjne będą realizowane do wyczerpania środków w budżecie. Budżet, niestety, jest ograniczony. Dlatego zachęcamy: dzwońcie, umawiajcie się i działajcie jak najszybciej!

CHCESZ WYKASTROWAĆ SWOJEGO PUPILA?

Twoje zwierze najpierw musi odbyć tzw. wizytę kwalifikacyjną, na którą musisz dostarczyć jego książeczkę zdrowia. Na wizycie zostanie sprawdzone, czy Twój podopieczny ma ważne szczepienia, czy jest odrobaczony i zachipowany. Zostanie mu także pobrana krew do badania – pamiętaj, by Twoje zwierzę było na czczo.
Koszt wizyty, ewentualnej profilaktyki i badań dodatkowych jest po stronie właściciela. Miasto pokrywa koszt zachipowania zwierzęcia.

Po wizycie kwalifikacyjnej możesz umówić się na zabieg. Twojemu kotu lub psu zostanie zapewniona opieka pooperacyjna do czasu wybudzenia, a także zagwarantowana bezpłatna wizyta kontrolna.

Chcesz się umówić na wizytę kwalifikacyjną lub zapytać o koszty? Zadzwoń w godzinach pracy gabinetu, tel. 798 917 558

CHCESZ POMÓC KOTU WOLNO ŻYJĄCEMU?

Skontaktuj się z nami i ustal termin zabiegu / leczenia. To bardzo ważne, gdyż dysponujemy ograniczoną ilością miejsc i prowadzimy grafik zabiegów.
 
Jeśli posiadasz legitymację społecznego opiekuna kotów, niezbędne dokumenty podpiszesz w Kocimiętce. Jeśli nie masz legitymacji, będzie Ci potrzebne imienne, jednorazowe zlecenie wydane przez Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa UMŁ. Więcej informacji o uzyskaniu legitymacji i/lub zlecenia uzyskasz w Wydziale OŚiR: tel. 42 638-56-88, 42 638-47-14, 42 638-53-73, srodowisko@uml.lodz.pl.
 
Potrzebujesz klatki-łapki? Skontaktuj się z nami. Jeśli będziemy dysponować wolną klatką, będziesz mógł ją wypożyczyć.
 
„Twój” bezdomniak będzie do odbioru po minimum dwóch (kocur) lub czterech dobach (kotka). Zwierzak zostanie wykastrowany, oznakowany poprzez odcięcie końcówki ucha, odpchlony, odrobaczony oraz – jeśli będzie zachodziła konieczność – zostaną przeprowadzone inne zabiegi pielęgnacyjne.
 
 
Usługi weterynaryjne finansowane przez miasto obejmują:
 
✅ Sterylizacje i kastracje kotów wolno żyjących; leczenie kotów wolno żyjących (bez hospitalizacji) w tym leczenie kociego kataru, leczenie uszkodzeń mechanicznych, eutanazje kotów wolno żyjących – według wskazań lekarza w przypadku braku rokowań na przeżycie.
✅ Chipowanie psów i kotów posiadających właściciela.
✅ Sterylizacje i kastracje psów i kotów posiadających właściciela.
✅ Eutanazje ślepych miotów kotów i psów.